Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
www.wzorycv.cba.pl
 

 

List motywacyjny

List motywacyjny - schemat.

List motywacyjny jest dokumentem o wymowie formalnej. Powinien być napisany jednolitą czcionką typu szeryfowego (Times, Book Antiqua lub pokrewne). Nie powinien przekraczać 3 / 4 strony A4, a zamieszczone w nim informacje powinny być wyróżnione akapitami i odpowiednimi odstępami. List motywacyjny adresujemy do konkretnej osoby lub instytucji, raczej nie stosujemy formy wypowiedzi opartej o wstęp, rozwinięcie i zakończenie, lecz 5-7 krótkich, zwięzłych i treściwych akapitów oraz opatrujemy zwrotem grzecznościowym i podpisem.

  • Część wstępna zawiera informacje na temat stanowiska, o które kandydat zamierza się ubiegać, w niej także należy odwołać się do ogłoszenia .
  • W kolejnej części kandydat powinien podkreślić i rozwinąć najważniejsze fakty z życiorysu, wymienić swoje umiejętności, dobrze też jest podać konkretne sytułacje w których zostałe nabyte. W tej części listu pisze się również o kwalifikacjach, które wpłyneły na złożenie aplikacji do konkretnej firmy.
  • Zakończenie powinno zawierać propozycję kontaktu, na przykład telefonicznego. Trzeba wówczas podać swój numer telefonu, zaznaczając godziny, w których jest się dostępnym. W ostatnim akapicie należy podziękować za poświęconą uwagę i wyrażić nadzieję spotkania w czasie rozmowy kwalifikacyjnej.

 

 

 

 
 
Strony WWW Szablony allegro Wideofilmowanie Ostrołęka Zyczenia Swiateczne Szablony allegro